FC Honka - VPS
Su 15.04.2012 18:30
Tapiolan urheilupuisto
Su 15.04.2012 18:30
Tapiolan urheilupuisto
fchonka.fi / uutiset / Lehkosuo pitää silmät auki toppareiden suhteen
Julkaistu 20.01.2012 klo 12:01
FC Hongalla on tällä hetkellä kasassa varsin nuori kokoonpano. Päävalmentaja Mika Lehkosuon mukaan joukkue tutkii mahdollisuuksiaan kasvattaa rinkiä topparilla, mutta muuten hankintoja harkitaan vain mahdollisten ulkomaille lähtijöiden tilalle.
FC Hongan ringissä on tällä hetkellä 27 pelaajaa. Ryhmä on nuori, mutta potentiaalisia todellisen läpimurron tekijöitä löytyy lähes joka pelipaikalle.
- Meillä on kolme topparia. Kaikille muille pelipaikoille on vähintään kaksi pelaajaa. Selviämme kolmellakin kaudesta, mutta se on sellainen osa-alue, jolla pidämme silmät auki. Muille paikoille ei ole akuuttia tarvetta, Lehkosuo toteaa.
- Eri asia on tietysti, josta tästä lähtee pelaajia ulkomaille. Se mahdollisuus on, kun siirtoikkuna on auki. Reagoimme tilanteeseen, jos niin käy.